Unknown image

Prevzatie problémovej kotolne

Prevzali sme 6 ročnú kotolňu, ktorá bola vybudovaná v staršom bytovom dome. Problémom bol hluk z rozvodov a vysoké účty za teplo. Časť vlastníkov sa sťažovala na zimu v bytoch. Zistili sme, že sústava nie je vyregulovaná nakoľko viacero bytov si vymenilo radiátory a termostatické hlavice, médium v systéme nebolo upravené a časť rozvodov s nízkym prietokom boli zanesené usadeninami zo starých hrdzavejúcich rozvodov. Jedna vykurovacia vetva bola opačne zapojená do spiatočky. Výsledkom hydraulického vyregulovania, opravy zapojenia rozvodov a úpravy vykurovacieho media je pokles ceny za teplo o 25%, rovnomerné vykurovanie všetkých bytov a odstránenie búchania rozvodnej sústavy z dôvodu nevyrovnaných tlakov.

Ďalšie referencie na požiadanie
Unknown image

Nákup 13GWh počas prepadu ceny

Začiatkom roka sme počas poklesu cien plynu na burzách oslovili zástupcov vlastníkov s ponukou nákupu plynu na nasledujúci rok. Výsledkom bola pri 36 domových kotolniach medziročná úspora nákladov na plyn od 17% po 28%. Celkovo bolo kontrahovaných viac ako 12.994 MWh plynu s úsporou vyše 52.000€. Prepad trhov nevieme garantovať ale na dosiahnutie úspory pri združenom nákupe niekoľkých GWh sa môžete spoľahnúť.

Ďalšie referencie na požiadanie
Unknown image

Oprava zatopenej kotolne

Počas prietrže bola zatopená kotolňa s výkonom 2x150kW do výšky 1m. Pôvodná kalkulácia škody bola 35.000€ nakoľko išlo o staršiu kotolňu s bežne nedostupnými náhradnými dielmi. Pre nás to bola výzva. Kompletne sme rozobrali a vysušili technológiu. Takto sa podarilo zachrániť väčšinu komponentov. Celková oprava kotolne vrátanie sušenia a testovania trvala 3 týždne, pričom sa existujúca kotolňa zdvihla na rošty do výšky 1,5m. Najdlhšie trvala výroba horákov na mieru v Nemecku. Nakoniec generálna oprava stála vlastníkov necelých 10.000€ a odstávka TÚV trvala len deň z dôvodu odčerpania vody z kotolne. Vlastníci tak ušetrili 25.000€ za kompletne novú kotolňu.

Ďalšie referencie na požiadanie